• Charakteristika ŠKD

•

Školský klub detí predstavuje jednu z foriem voľnočasovej starostlivosti o žiakov prevažne mladšieho školského veku.

V školskom roku 2022/2023 ponúkame žiakom v ŠKD  možnosť rozširovať si zručnosti, tvorivosť a pohybovú zdatnosť v nasledovných činnostiach: spoločensko- vednej a samoobslužnej, esteticko- výchovnej / výtvarnej a hudobnej /, prírodovednej a pracovno- technickej. Žiaci majú možnosť pripraviť sa na vyučovanie, pričom osobitná pozornosť sa venuje vypracovávaniu domácich úloh so slabšími žiakmi. Pripravujeme aj zábavné popoludnia, hry a súťaže: v preskoku cez švihadlo, tanečný maratón, o najlepšieho hráča v pexese, tanečný karneval, literárny kvíz, ekologickú hru, súťaž na kolieskových korčuliach a iné. Našou snahou je, aby deti efektívne a zmysluplne využili pobyt v ŠKD.

ŠKD v školskom roku 2022/2023 ponúka deťom:

- zábavné hry a súťaže

- oddych a relaxáciu

- prípravu na vyučovanie

- prácu v záujmových útvaroch "ŠPORTUĽKO", Tvorivé dieľne, Žiacka školská rada, Rádio Kamarát,

- rozširovanie zručnosti, tvorivosti a fantázie v záujmových oblastiach, ktoré sú súčasťou výchovného programu ŠKD

Priebežne Vás budeme informovať o pripravovaných aktivitách, ktoré sa budú uskutočňovať v nasledujúcich mesiacoch.

Žiakom staršieho školského veku ponúka program na voľný čas.

PREVÁDZKA:  6:00 - 7:30 hod

11:25 - 16:30 hod,

PONUKA: Zaujímavý a pestrý program zameraný na oddych, relaxáciu, záujmové aktivity a prípravu na vyučovanie.

ZÁUJMOVÉ AKTIVITY:
          - výtvarné činnosti
          - hudobno - pohybové
          - prírodovedné
          - športové aktivity
          - zábavné hry a súťaže

Žiakom II. stupňa v školskom roku 2022/2023 ponúkame:

- prácu v záujmovom útvare - rozhlasový - Rádio Kamarát

- zábavu v príležitostných aktivitách / podľa plánu činnosti /

- vedomostné súťaže

RÁDIO KAMARÁT:

VYSIELACÍ ČAS - 1 x za mesiac 1.vyučovaciu hodinu (45 min.)

OBSAH VYSIELANIA - zo života školy, aktuálne spoločenské dianie. Vysielanie
                                            zabezpečujú žiaci II. stupňa pod vedením pedagóga.

PROGRAMOVÁ SKLADBA:
          - ľudové tradície a zvyky
          - počasie - pranostiky
          - horoskop
          - pesničky
          - rubrika Na telo (otázky pre pozvaného hosťa)
          - komentár
          - aktuality zo života školy