• Enviromentálna výchova

• Dňa 16.9.2022 sme so žiakmi 4.ročníka navštívili Centrum enviromentálnej výchovy Turiec v Turčianskej Štiavničke. Výchovno-vzdelávací program bol realizovaný formou zaujímavých aktivít, ktoré boli prepojené so súčasnými enviromentálnymi problémami.

• Študuj dopravu 2022

• 8. 9. 2022 sa žiaci 8.A, 8.B a 9.A zúčastnili podujatia Kam po skončení základnej školy - Študuj dopravu, ktoré organizovala Stredná škola dopravná v Martine - Priekope. Toto podujatie sa konalo pod záštitou ministerstva dopravy a výstavby SR.  Žiakom základných škôl odprezentovali krásy povolania v železničnej, cestnej, vodnej a leteckej doprave.

Čo naši žiaci videli a zažili?

• kariérové poradenstvo - pomoc s výberom štúdia a povolania,
            • prezentácie škôl so zameraním na dopravu - informácie od pedagógov a študentov
            • dopravná výchova - pravidlá cestnej premávky a bezpečnosti na cestách
            • pre cyklistov - ako bezpečne a s úsmevom jazdiť na bicykli
            • ukážky prvej pomoci - zručnosti pre záchranu života
            • dopravné simulátory - trenažér jazdy na rušni, okuliare simulujúce užitie alkoholu
            • ukážky povolaní v doprave - práca rušňovodiča, vodiča kamiónu a autobusu
            • súťaže - žiaci mohli získať rôzne odmeny za šikovnosť a svoje vedomosti
          • TRIEDNA KNIŽNICA

• V piatok 24.6.2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie čitateľskej súťaže na 1. stupni ZŠ "TRIEDNA KNIŽNICA“ .

Najúspešnejší čitatelia dostali knižnú odmenu a najúspešnejšia trieda s najviac prečítanými knihami sladkú odmenu -tortu.

Kráľ čitateľov:

1.miesto - Alžbetka  Dudžíková 4.A

2.miesto – Veronika Katreníková 4.A

3.miesto – Krištof Paukovič 2.A

Celkovým víťazom sa stala trieda 4.A

Do fotogalérie bol pridaný nový album TRIEDNA KNIŽNICA.

• OZNAM-Skrátené vyučovanie

• Od pondelka 27.06.2022 do 30.06.2022 z dôvodu vysokých horúčav a tepla v triedach a učebniach bude pre žiakov II. stupňa skrátené vyučovanie na 4 vyučovacie hodiny.

• ŠKD-OZNAM

• Oznamujeme  rodičom a žiakom našej školy, že ŠKD počas LETNÝCH PRÁZDNIN od 01.07. 2022 – 31.08. 2022 nie je  v prevádzke.

Prevádzka ŠKD začína 05. 09. 2022  o 6:00 hod.

• Turčianska žiacka liga v atletike

• V piatok 14.6.2022 sa uskutočnilo ďalšie, tento školský rok už posledné kolo Turčianskej žiackej ligy v atletike. Tu nám opäť urobil veľkú radosť Róbert Maretta, kde tentoraz v behu na 150 m obsadil 1. miesto. Na tomto kole nás reprezentovali aj títo žiaci: Tomáš Šoučík, Samuel Skalický, Marko Píš, Lukáš Maretta, Michal Šichta, Marek Machovčák, Michaela Kráľová, Anna Mária Vargová, Laura Hubová a Sabina Linetová. Aj keď sa neumiestnili na prvých troch miestach, tak podali pekné výkony. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu a víťazom srdečne blahoželáme.

Zapísala Mgr. Alena Sereková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Turčianska žiacka liga v atletike.

• Malá školská Olympiáda v anglickom jazyku

• Naši žiaci sa anglický jazyk učia už od prvého ročníka základnej školy. Preto sme pre najšikovnejších angličtinárov z I.stupňa zorganizovali 30.05.2022 malú školskú Olympiádu v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo 15 žiakov z 3. a 4. ročníka, ktorí súťažili v trojčlenných družstvách. Žiaci si zábavnou formou porovnali svoje vedomosti a zručnosti z anglického jazyka a to predovšetkým z oblasti gramatiky, počúvania, slovnej zásoby, čítania s porozumením. Najlepší súťažiaci získali okrem diplomu aj krásne vecné ceny – z 3.ročníka to boli Terézia Mistríková, Sofia Gajdošová a Martin Vnučák, zo 4.ročníka najlepší boli Alžbeta Dudžíková, Veronika Katreníková a Tamara Siarska. Ostatní súťažiaci, ktorí sa neumiestnili na 1.mieste boli tiež ocenení peknými vecnými cenami. Všetkým zúčastneným žiakom touto cestou ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a veríme, že o rok sa opäť stretneme na Olympiáde v anglickom jazyku.

Poďakovanie patrí aj p.uč.Šluchovej a p.uč.Holečkovej za pomoc a plynulý priebeh súťaže.

zapísala: Mgr. H.Vargová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Malá školská Olympiáda v anglickom jazyku.

• Deň detí - Kasárne Martin

• 3.6.2022 kroky všetkých našich žiakov a pedagógov viedli do kasární v Martine. V kasárňach na Severe nám vojaci, hasiči, policajti a mnohí ďaľší pripravili bohatý program pri príležitodst Dňa detí. Žiaci si vyskúšali streľbu, pretláčali sa s policajným komandom, vyskúšali si prvú pomoc, zdolali prekážkovú dráhu, pozreli vojenskú, policajnú a hasičskú techniku a mnoho iných zaujimavých vecí. Všetci sme si odniesli krasne spomienky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí - Kasárne Martin.

• Plavecký výcvik

• Minulý týždeň od 16.5.- 20.5.2022 sa po dvoch rokoch v Dolnom Kubíne uskutočnil plavecký výcvik pre žiakov 1. a 2.  stupňa našej ZŠ. Konkrétne išlo o žiakov 3.A, 4.A, 6.A, 6.B, 7.A a  7.B triedy. Výcviku sa zúčastnilo 43 žiakov. Počas 5 dní sa žiaci učili základné plavecké zručnosti a zdokonaľovali sa v technike plávania. Po skončení získali všetci žiaci mokrý diplom a sladkú odmenu. Veríme, že sa deťom na výcviku páčilo a aj naďalej budú získané zručnosti zdokonaľovať aj vo svojom voľnom čase.

Mgr. Alena Sereková a Mgr. Lenka Šluchová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecký výcvik.