• Predmet ŠkVP na 1. stupni - Tvorivé čítanie

Tvorivé vyučovanie vplýva na rozvoj tvorivého myslenia žiaka, tvorivého  čítania, je motiváciou k tvorivému učeniu sa, podporuje záujem o tvorivé aktivity, rozvíja fantáziu, umožňuje prežívať pocity z tvorivého procesu podporujúce sebavedomie žiaka, sebarealizáciu a s tým spojené sociálne učenie a sociálne oceňovanie. Na vyučovacích hodinách sa nepracuje klasicky, pracuje sa hlavne s detskou literatúrou – rozprávky, básne, riekanky, encyklopédie, detské časopisy, CD nosiče s tvorbou pre mladší školský vek, spolupráca s knižnicou, bábkové divadlo, filmové a divadelné predstavenia, vlastná tvorba, internet. Žiak sa na vyučovacích hodinách stáva spolutvorcom a spoluautorom nových textov. Vplyvom tvorivého čítania a písania sa žiaci zbavujú strachu, odstraňujú bariéry zábran pri vlastnom ústnom prejave, nadobúdajú istotu, sebadôveru, bez obáv vyjadrujú svoj vlastný názor, dokážu prezentovať svoje návrhy, výsledky svojich tvorivých pokusov.

Takto sa žiaci  pripravujú na medzinárodné certifikované meranie, ktoré čakajú v blízkej budúcnosti už žiakov 4. a 5. ročníkov.

Vyučujúca: Mgr. Silvia Majerovová