• Cieľom predmetu náboženská výchova je predstaviť žiakom Boha ako niekoho veľmi reálneho. Na príkladoch zo života biblických osôb, svätcov, konvertitov, intelektuálov, ale i slávnych či obyčajných ľudí modernej doby, krok po kroku sa odhaľuje kto a aký tento Boh je. Rozvíjanie osobnej modlitby, dôraz na morálne hodnoty a „hlas“ svedomia, správny postoj voči blížnemu sú kľúčovými témami hodín.

Vyučovací predmet sa zameriava na pozitívne ovplyvnenie žiakov vo všetkých smeroch tak, aby sa z nich stali slušní ľudia s vysokým morálnym kreditom, ktorých hodnotová orientácia bude prínosom pre ich osobný a rodinný život i pre život spoločnosti. Žiak získa historický prehľad o vývoji náboženstva, jeho tradíciách, svetlých a tienistých stránkach dejín, konfrontuje sa s inými svetovými náboženstvami a pohľadom do ďalšieho smerovania Cirkvi. Učí sa kriticky myslieť, nenechať sa zmanipulovať, predvídavo rozlišovať a s nádejou hľadieť vpred.

Stvorenie Adama (Sixtínska kaplnka-Vatikán)  Turínske plátno