• Aktivity

• Environmentálna   výchova  v Turčianskej   Štiavničke   4.A

Dňa 22.11. 2018 sa žiaci 4.A triedy zúčastnili environmentálnej výchovy v Turčianskej Štiavničke. Hneď po príchode nás privítala prítulná mačka, ktorej sa deti veľmi potešili. Na námestí v obci nás čakala ukážka vláčiku, ktorý tu pomáhal zvážať drevo pred 100 rokmi. V útulnej „výhrevníčke“ sa deti dozvedeli krátku históriu tejto malej ale veľmi užitočnej železnice. Pri vstupe do priestorov, kde sme strávili zvyšok vzdelávania, žiakov očakávala jedna mačka za druhou. Spolu ich tam bolo deväť. A boli naozaj všade: na okne, pri žiakoch a jednej sa zapáčila aj Robkova taška, na ktorej si zdriemla. Pohladkať sme si mohli aj veľhada Dážďovku, činčilu menom Činčo, leguána Imra, pakobylku Milku či afrického slimáka Silva. Had Fero bol najväčšou atrakciou. Nachvíľu deťom pózoval na ich krku ako šál. Na záver sme zakývali psovi Bardovi a vrátili sa späť do školy. Deti odchádzali s patričnou hrdosťou, že prekonali svoj strach a tešili sa, ako ukážu fotky svojim rodičom.

Bolo to určite jeden z dní, na ktorý sa len tak nezabúda.

Mgr. L. Šluchová, tr.uč.