Dňa 5. 4. 2022 navštívili deviataci Múzeum SNP v Banskej Bystrici.
V rámci prehliadky mali žiaci možnosť nielen dôkladne si poprezerať jednotlivé exponáty, ale predovšetkým, z pútavého rozprávania pani lektorky sa dozvedieť množstvo zaujímavých informácií o dianí vo svete i na Slovensku v rokoch 1938-1945. Je pravdou, že žiaci znalosti z tejto oblasti preukázali, ale nikomu nezaškodilo zopakovať a prehĺbiť si vedomosti z čias druhej svetovej vojny s dôrazom na národno-oslobodzovací boj a SNP.
Okrem stálej expozície sme videli aj digitálnu výstavu - rôzne pútavé videá, archívne videozáznamy, svedectvá účastníkov bojov, panoramatickú projekciu s natočeným emotívnym príbehom z obdobia SNP. Dokonca sa žiaci ocitli priamo v zákope a stali sa tak súčasťou skutočného boja o prežitie.
Na záver sme navštívili skanzen ťažkej bojovej techniky.
Všetkým sa exkurzia veľmi páčila a nepokazilo nám ju ani upršané aprílové počasie.
Mistríková
Do fotogalérie bol pridaný nový album Dejepisná exkurzia v Banskej Bystrici.