• Aktivity

ÚZEMNÉ  KOLO  SÚŤAŽE  DRUŽSTIEV MLADÝCH ZDRAVOTNÍKOV I. a II. STUPŇA ZŠ

Tak ako každý rok, aj teraz sa naša Základná škola s materskou školou na Ul. M. R. Štefánika vo Vrútkach zúčastnila územného kola súťaže Družstiev mladých zdravotníkov I. a II. stupňa ZŠ v areáli Ústavu ošetrovateľstva (bývalá SZŠ M. R. Štefánika) v Martine. Súťaž prebehla 17. mája 2013 a zorganizoval ju Územný spolok Slovenského Červeného kríža Martin.

Po uvítacích slovách a organizačných pokynoch sa mladí zdravotníci pustili do súťaženia s ostatnými družstvami. Mladí zdravotníci sa snažili poskytovať prvú pomoc a kardiopulmonálnu resuscitáciu na rôznych stanovištiach, kde ich hodnotili lekári a profesionálni zdravotníci. Živé figuríny, ktoré zdravotníci zamaskovali krvácajúcimi zraneniami, zlomeninami, vykĺbeninami a popáleninami predvádzali excelentný herecký výkon.

Tento rok sa súťaže zúčastnilo len družstvo z 1. stupňa a obhájilo si skutočne krásne 2. miesto spomedzi 24 družstiev. Na čele s kapitánkou družstva Danielkou Šestákovou sa usilovne prebojovali do vedenia aj Bianka Emília Machovičová, Janka Luscoňová, Dominika Rohoňová a Zuzana Kralovancová. Náhradníčkou bola Lucia Nemčeková. Mladé zdravotníčky získali diplom pre našu školu za svoje vedomosti, nadobudnuté zručnosti a odniesli si domov pekné ceny a darčeky. Týmto sa im chcem poďakovať za kvalitnú reprezentáciu našej školy.

Srdečne blahoželáme k úspechu.

Mgr. Jana Habdáková :-)