• Cestujeme storočiami

Charakteristika predmetu

Predmet Cestujeme storočiami je predmetom, na ktorom si žiaci majú možnosť rozširovať vedomosti získané predovšetkým na vyučovacích hodinách dejepisu. Spolu s ostatnými predmetmi patrí k významným prostriedkom humanizácie žiakov. Žiaci spoznávajú dôležité formy života spoločnosti v jednotlivých historických obdobiach. Postupne si osvojujú kultúru spoločenskej komunikácie a demokratické spôsoby svojho konania.

Ide predovšetkým o postupné poznávanie takých historických udalostí, dejov, javov a procesov v priestore a čase, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnili vývoj slovenskej spoločnosti a premietli sa do obrazu našej prítomnosti.

Vo vyučovacom procese využívame mapy, obrazový materiál, hmotné historické pramene, DVD, dokumenty, IKT a iné pomôcky.