• Zaujímavosti

• Naši šikovní žiaci-geografia

Naši šikovní piataci vytvorili na hodinách geografie úžasné sopky. Naučili sa ako pracuje sopka a naživo si vyskúšali aj jej samotný výbuch.

Na okresnom kole geografickej olympiády získala žiačka 5. ročníka, Eliška Lutišanová, krásne 2. miesto. Srdečne gratulujeme.

Do fotogalérie bol pridaný album Naši šikovní žiaci-geografia.

Ako sa nám darilo v geografii v školskom roku 2015/2016

Žiaci našej školy sa zapojili do riešenia už 44. ročníka geografickej olympiády, a to najskôr v školskom kole. Školské kolo sa konalo 8. decembra 2015 v 3. kategóriách a zúčastnilo sa ho 23 žiakov. Úspešnými riešiteľmi školského kola boli 9 žiaci. Z nich 8 sa zúčastnili okresného kola. V tomto školskom roku sme nemali v okresnom kole úspešných riešiteľov.

Podobne ako v predchádzajúcich rokoch žiaci pracovali na projektoch v rámci jednotlivých ročníkov.  Spracovali tieto témy: „Najkrajšie miesta na Zemi, ktoré vytvorila príroda alebo človek“ – žiaci 5. roč.; „Zaujímavé miesta Austrálie a Ameriky“ - žiaci 6. roč.; „Cestujeme do Afriky“, „Cestujeme do Ázie“ – žiaci  7. roč; „Cestujeme po Európe – prírodné krásy a zaujímavosti“ – žiaci 8. roč; „Miestna krajina“, „Slovensko – naša vlasť“ – žiaci 9 roč. Najlepšie projekty opäť prezentovali pred svojimi spolužiakmi, čím si zdokonaľovali svoje prezentačné schopnosti.

Aj tento školský rok žiaci na hodinách geografie pracovali okrem učebnice aj s pracovnými zošitmi, atlasmi, mapami, vyhľadávali informácie a zaujímavosti na internete, pracovali s odbornou literatúrou.

Žiaci 5. roč. absolvovali exkurziu  v Astronomickej pozorovateľne pri Gymnáziu V. P. Tótha v Martine. Rozšírili si poznatky o vesmíre. Páčila sa im otáčajúca sa kupola hvezdárne. Zaujali ich pokusy, ktoré si mohli prakticky odskúšať.

Ako sa nám darilo v geografii v školskom roku 2012/2013

Žiaci našej školy riešili geografickú olympiádu, a to najskôr v školskom kole. Úspešní žiaci postúpili do okresného kola, v ktorom prvé miesto obsadila žiačka 8. B triedy Terézia Chromeková. Zabezpečila si tak účasť v  krajskom kole, v ktorom skončila  ako úspešná riešiteľka na peknom 9. mieste. Tešili sme sa s ňou.

Žiaci počas školského roka pracovali aj na  projektoch.  Spracovali tieto témy: „Najkrajšie miesta na Zemi, ktoré vytvorila príroda alebo človek“ – žiaci 5. roč.; „Zaujímavé miesta Austrálie“, „Polárne oblasti Zeme“, „Cestujeme do Ameriky“ - žiaci 6. roč.; „Cestujeme do Afriky“, „Cestujeme do Ázie“ – žiaci  7. roč; „Cestujeme po Európe – prírodné krásy a zaujímavosti“ – žiaci 8. roč; „Miestna krajina“, „Slovensko – naša vlasť“ – žiaci 9 roč. Najlepšie projekty prezentovali pred svojimi spolužiakmi, čím si zdokonaľovali svoje prezentačné schopnosti.

Na hodinách geografie pracovali okrem učebnice aj s pracovnými zošitmi, atlasmi, mapami, vyhľadávali informácie a zaujímavosti na internete, pracovali s odbornou literatúrou.

Žiaci 5. roč. absolvovali exkurziu  v Astronomickej pozorovateľne pri Gymnáziu V. P. Tótha v Martine. Rozšírili si poznatky o vesmíre. Najviac sa im však páčila otáčajúca sa kupola hvezdárne.

Výsledky obvodného kola geografickej olympiády

Prvé miesto v kategórii F obsadila Terézia Chromeková  z   8. B triedy. Zároveň postúpila do krajského kola, ktoré sa bude konať 10. apríla 2013. Tešíme sa spolu s ňou a prajeme jej veľa ďalších úspechov.