• Aktivity

• Na bicykli bezpečne

Aj  tento rok sme sa so žiakmi našej školy zúčastnili na okresnej súťaži „ Na bicykli bezpečne.“ Pod vedením Mgr. Aleny Serekovej a po dôslednej príprave na súťaž, sa žiaci 5.A a 5.B v zložení: Viktória Foldynová, Anna Podhorská, Tomáš Kráľ a Samuel Ramšík umiestnili na krásnom 2. mieste. Žiaci predviedli ukážkové jazdy zručnosti na bicykli, písali testy z pravidiel cestnej premávky, hľadali cestu do školy podľa značiek a veľa iných vecí. Odniesli si so sebou nielen ceny, ale najmä to  hlavné -  veľa v živote potrebných vedomostí, ako sa správať nielen na ceste.  Deťom srdečne blahoželáme.

Mgr. Alena Sereková

Klikom na obrázok si môžeš pozrieť fotky z Besedy so záchranárom.

Dňa 14.5. 2014 sme sa zúčastnili okresnej súťaže - ,,Na bicykli bezpečne", ktorá sa uskutočnila na detskom dopravnom ihrisku na Severe v Martine, ktorú organizoval CVČ - Kamarát Martin. Súťaž pozostávala z vedomostného testu a s praktickej časti. Žiaci našej školy skončili na peknom druhom mieste. Školu reprezentovali Jakub Kubovich V.B, Daniela Šestáková VI.B, Bianka Emília Machovičová VI.B, Matej Vydra VI.B.

Za prípravu detí na uvedenú zodpovedal Mgr. Tomáš Klačan.

Projekt „Správaj sa normálne!“ na našej ZŠ

Aj na našej ZŠ s MŠ sa ako pominulé roky aj tento rok uskutočnil projekt „Správaj sa normálne!“ Projekt sa uskutočnil v V.A a v V.B v mesiacoch december 2012, február 2013 a apríl 2013.

Filozofiou projektu je skutočnosť, že policajt v uniforme, ktorý bol na prácu s deťmi špeciálne pripravený, približuje žiakom za pomoci pracovných listov desať zaujímavých tém.

Prvou z nich je téma "Priatelia policajti", ktorej cieľom je nielen oboznámiť deti s postavou Roba – s maskotom projektu, s ktorým by sa mali deti stotožňovať, zamýšľať nad problémami a brať ho ako múdreho rovesníka, ale predovšetkým priblížiť im činnosť polície, oboznámiť s jej druhmi a hlavnými úlohami, a zároveň prebudiť a rozvíjať pozitívne zmýšľanie o polícii. Ďalšou témou je "Kto kradne, je zlodej", ktorej cieľom je informovať o krádežiach a o predchádzaní krádežiam. Porozprávať o násilí a o normálnom spolunažívaní a informovať o linke pomoci je stredobodom témy "A pôjdeš v tom s nami". Medzi témami sú aj témy s dopravnou problematikou "Správaj sa normálne" a "To musíš vedieť", ktorých cieľom je informovať o zásadách bezpečného bicyklovania, o zodpovednom a slušnom správaní v prostriedkoch hromadnej dopravy a predovšetkým venovať pozornosť správaniu chodca v cestnej premávke. Asi najzaujímavejšie sú pre deti témy s problematikou závislostí "Zákerná droga" ; "Bingo! ... za moje peniaze!" a "Na zdravie! Ďakujem, radšej nie!", ktorých spoločným cieľom je informovať o škodlivosti drogovej a alkoholovej závislosti a závislosti na výherných automatoch, ďalej venovať pozornosť problémom, ktoré spôsobujú závislí svojmu okoliu, najmä rodine a priviesť deti k uvažovaniu o zodpovednosti za vlastný život. Ďalšou pre deti veľmi príťažlivou témou, preberanie ktorej je zaradené pred Silvester, je problematika zábavnej pyrotechniky "Odpáľ to do vzduchu!". Cieľom je informovať o zábavnej pyrotechnike a predovšetkým poukázať na trvalé následky na zdraví ako dôsledku neodbornej manipulácie s výbušninami. Poslednou problematikou je problematika rasizmu a diskriminácie "Každý je iný!", ktorej cieľom je informovať o predsudkoch, diskriminácii, rasizme a ponižovaní, podporovať a šíriť toleranciu a znášanlivosť a poukázať na rovnosť všetkých ľudí pred zákonom.

Na záver získajú deti OSVEDČENIE o absolvovaní projektu a malý vecný darček.