• Exkurzie

• Návšteva Goetheho inštitútu v Bratislave

16 žiakov našej školy zo 7. až 9. ročníkov, ktorí sa učia nemecký jazyk ako voliteľný cudzí jazyk navštívili Goetheho inštitút v Bratislave, ktorý slúži na podporu vzdelávania nemeckého jazyka na Slovensku. Mali možnosť prezrieť si priestory knižnice, zahrať si rôzne jazykové hry s animátormi inštitútu ako aj odpovedať na otázky v kvíze o nemecky hovoriacich krajinách. Získali informácie a zaujímavosti o nemecky hovoriacich krajinách. Veľkým prínosom exkurzie bolo, že mali možnosť vypočuť si rodného Nemca, ktorý kvíz viedol a ktorý bol tiež jedným z animátorov.

Žiaci sa dozvedeli, prečo je dobré učiť sa nemecký jazyk pre pracovné i súkromné účely a že si na stránkach inštitútu môžu svoje vedomosti z nemčiny precvičovať aj online. Taktiež sa oboznámili s kampaňou Chceme vedieť nemecky, ktorá má cieľ podporiť vyučovanie nemeckého jazyka ako ďalšieho cudzieho jazyka. Bližšie informácie získate na stránke: http://www.chcemevedietnemecky.sk/sk/Hra.html.

Mgr. Denisa Chovancová