• Vyhodnotenie PK

• Vyhodnotenie činnosti PK - Matematika a práca s informáciami, Človek a príroda  v školskom roku 2018/2019

V školskom roku 2018/2019 sme sa zapojili do rôznych súťaží, olympiád, uskutočnili exkurzie a besedy.

Matematika:

ZAMAT  -  16.novembra 2018 súťažilo 1 družstvo piatakov v zložení: Lenka Cáfalová V.A, Sebastián Kráľ V.A, Róbert Maretta V.B a Radomír Robert Ťaptík V.B.  Obsadili 6.miesto.

PYTAGORIÁDA  -  12. a 13.decembra 2018 súťažilo spolu 41 žiakov v školskom kole 40.ročníka súťaže v kategóriách  P5, P6, P7, P8. V  kategórii P5 - 18 žiakov, P6 - 7 žiakov,  P7 - 10 žiakov a  P8 - 6 žiakov. Z nich úspešní boli 5 žiaci: Radomír Robert Ťaptík V.B, Róbert Maretta V.B, Samuel Skalický V.B, Lenka Cáfalová V.A, Matúš Kúdelka V.A. Do okresného kola postúpil Radomír Robert Ťaptík V.B – neúspešný riešiteľ.

GYMBOJ -  14.decembra 2018 súťažili žiaci našej školy v dvoch kategóriách. V kategórii 6. – 7. ročník: Timotej Dibdiak VI.A, Martin Linet VI.A, Kristián Mihalik VII.A, Stanislava Cáfalová VII.A. Obsadili 13. miesto. V kategórii 8. - 9. ročník našu školu reprezentovali dva tímy. Prvý tím tvorili žiaci VIII.A triedy: Maroš Bíly, Dominik Duong, Nikola Soldán, Matúš Vargončík. Obsadili 14. miesto. Druhý tím tvorili žiaci IX.A: Anna Podhorská, Monika Majerčíková, Andrej Ramšík, Marek Čapliar. Obsadili 6. miesto.

KLOKAN  -  21.marca 2019  sme sa  zapojili do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete. V  22.ročníku súťaže „klokanilo“ z  našej školy rekordných 62 žiakov prvého aj druhého stupňa. Z 36 zapojených žiakov druhého stupňa získali diplom úspešného riešiteľa 2 žiačky: Lenka Cáfalová V.A a Barbora Buvalová V.A.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA – do domáceho kola sa zapojilo spolu 11 žiakov. V kategórii MOZ5 – 8 žiakov. Z nich úspešní boli 4 žiaci: Lenka Cáfalová V.A, Sebastián Kráľ V.A, Richard Žilinec V.A, Samuel Skalický V.B. Do okresného kola postúpili 3 žiaci – neúspešní riešitelia.  V kategórii MOZ9 – 3 žiaci. Z nich úspešná bola 1 žiačka: Viktória Foldynová IX.A. Postúpila do okresného kola – neúspešná riešiteľka.

Fyzika:

NÁBOJ JUNIOR:  -  23.novembra 2018  sa konal 7.ročník Náboja Junior. Po prvý krát sa aj naša škola zapojila do tejto súťaže. Našu školu reprezentovali dve štvorčlenné družstvá. Prvé družstvo tvorili žiaci z VIII.A triedy v zložení: Maroš Bíly, Dominik Duong, Nikola Soldán, Matúš Vargončík. Obsadili 9.miesto. Druhé družstvo  tvorili žiaci z IX.A triedy v zložení: Marek Čapliar, Andrej Ramšík, Monika Majerčíková, Anna Podhorská. Obsadili 5.miesto.

Besedy:

SVETOVÝ DEŇ SPORENIA:  24.októbra 2018  - prednáška a  beseda pre žiakov 7. a 8.

ročníka s pracovníkmi Slovenskej Sporiteľne

MEDZINÁRODNÝ DEŇ NENAKUPOVANIA: 23.novembra.2018 príspevky

žiakov 8.ročníka do školského

rádia  Kamarát a propagácia v škole

formou plagátov

Exkurzie:

KREMNICA: 13.marca.2019 žiaci V.A, V.B a VI.A triedy absolvovali exkurziu do

Kremnice. Navštívili Múzeum mincí a medailí a Banskú štôlňu Andrej.

Všetkým riešiteľom súťaží, zúčastneným  žiakom besied a exkurzií ďakujeme za účasť a prajeme veľa ďalších úspechov.

Vaši učitelia matematiky a fyziky