• Naše aktivity

Expert Geniality Show 2013 – školské kolo

Žiaci našej základnej školy sa tento školský rok zapojili do celoslovenskej súťaže Expert Geniality Show. Súťažili v kategóriách EXPERT 6, 7, 8 a 9 a do súťaže sa zapojilo 14 žiakov zo 6. – 9. ročníka. V dátum súťaže si žiaci zvolili dve z nasledovných tém:

• Spoločnosť kedysi a dnes,
          • Svetobežník,
          • Bity, bajty, technológie,
          • Tajomstvá prírody,
          • Mozgolamy.

Súťažiaci, ktorí sa umiestnia na 1.-100. mieste v ľubovoľnom rebríčku, dostávajú diplom a môžu používať čestný titul Top Expert.

Žiačka 9.A triedy Terézia Chromeková bola odmenená diplomom a stala sa vo svojej vekovej kategórii Top Expertom. Súťažila v téme Spoločnosť kedysi a dnes, kde získala 17. miesto a v téme Svetobežník, kde sa umiestnila na 30. mieste. V celkovom poradí vo svojej kategórii tak dosiahla 28. miesto a má právo používať čestný titul Top Expert. Žiačke srdečne blahoželáme, pretože konkurencia medzi žiakmi zo všetkých zapojených slovenských základných škôl bola silná.

Mgr. Denisa Chovancová

školská koordinátorka súťaže

Navštívili sme Mestský úrad vo Vrútkach

V utorok dňa 20. mája 2014 žiaci 6.A triedy vymenili hodinu občianskej náuky za návštevu Mestského úradu vo Vrútkach. Privítala nás zamestnankyňa mestského úradu a previedla nás po budove, ukázala nám priestory, v ktorých sídlia primátor a prednosta mesta. Žiaci počas prednášky získali cenné informácie o mestskej samospráve, jej chode a činnostiach a o práci primátora mesta. Mali možnosť pýtať sa rôzne otázky a dostali kompetentné odpovede. Počas exkurzie sme  si posedeli v zasadačke, kde rokuje Mestské zastupiteľstvo mesta Vrútky a ktorá je zároveň aj obradnou sieňou. Zo zasadačky sa návšteva presunula do pamätnej izby Hany Zelinovej, ktorá bola na jej počesť zriadená v budove úradu. Na pútavej prednáške sa žiaci dozvedeli podrobnosti zo života a diela tejto významnej slovenskej a zároveň vrútockej spisovateľky.  Žiaci mali možnosť zalistovať v jej knihách, sedieť za jej stolom, pohojdať sa v obľúbenom kresle, či otvoriť jej šperkovnicu. Prezreli si jej rodinné fotografie a iné drobnosti symbolizujúce jej spôsob života. Každý žiak dostal pri odchode darček. Deti boli z tejto návštevy nadšené a táto hodina občianskej náuky sa žiakom veľmi páčila.

Mgr. Denisa Chovancová

Exkurzia Bratislava

Dňa 27. 5. 2011 sa žiaci 7. – 9. ročníkov zúčastnili exkurzie v našom hlavnom meste –Bratislave. V rámci exkurzie navštívili mnoho zaujímavých miest, medzi inými NR SR, EDULAB – unikátne centrum moderných vzdelávacích technológií. Žiaci si mali možnosť prehliadnuť aj nádvorie Bratislavského hradu a okolie Prezidentského paláca a nábrežie Dunaja.

Po príjemne strávenom dni, kde nám vyšlo aj počasie, sme sa všetci síce unavení, ale štastní a plní nových zážitkov vrátili domov.

Mgr. Monika Ševčíková

Exkurzia – Mestský úrad Vrútky

V rámci občianskej náuky – 6. ročník sa deti oboznamovali s mestom v ktorom žijú, s Vrútkami. Neoboznamovali sa s Vrútkami len z geografického hľadiska, ale aj z hľadiska politickej štruktúry a fungovania systému správy mesta Vrútok. Deti navštívili Mestský úrad vo Vrútkach. Na záver žiaci vypracovali krásne projekty o našom meste.

Mgr. Monika Ševčíková