• Lyžiarsky výcvik 2019/2020 – Valčianska dolina

Tento rok bola zima veľmi skúpa na sneh. Báli sme sa, či v termíne od 17.2.-21.2.2020 budeme môcť zrealizovať lyžiarsky výcvik. Ale predsa sme sa dočkali, a tak sme so žiakmi zo 4. a 7. ročníka vyrazili do SKI centra vo Valčianskej doline. Snehové podmienky počas celého výcviku boli pomerne vyhovujúce. Vytvorili sme dve družstvá podľa lyžiarskych schopností žiakov. Tretie družstvo vytvorili deti, ktoré sa chceli naučiť alebo zdokonaliť v snowbordingu,  pod vedením profesionálneho inštruktora snowbordingu.

Posledný deň sme zrealizovali tradičné preteky v slalome, ktorého sa zúčastnili len naši lyžiari. Najlepší pretekári boli odmenení sladkou odmenou a diplomom. Z  prvého družstva sa na 1.mieste umiestnil Adam Stahl , 2. miesto obsadil Dávid Šútovec  a 3. miesto zaslúžene patrilo Jiřímu Hrončekovi . Z druhého družstva sa na 1. mieste umiestnil Šimon Šulov, 2.miesto si vylyžovala Alžbetka Nemčeková a 3.miesto patrilo Damiánovi Szentkerestymu.

Deti, ktoré sa neumiestnili na popredným miestach, neodišli domov naprázdno. Dostali tiež sladkú odmenu a pochvalné uznanie za šikovnosť a odvahu pri lyžovaní a snowbordovaní. Všetkým žiakom patrí veľké poďakovanie za vzorné a bezproblémové správanie počas celého lyžiarskeho výcviku.

Zapísala: Mgr. H. Vargová

Lyžiarsky výcvik na našej škole 2018/2019

Prvý februárový týždeň (4. – 8.2. 2019) žiaci 4. a 7. ročníka úspešne absolvovali lyžiarsky a snowboardový výcvik vo Valčianskej doline. Výcviku sa zúčastnilo 19 žiakov 1. stupňa a 19 žiakov 2. stupňa, z toho 11 chlapcov a dievčat 2. stupňa sa rozhodlo pre snowboard. Celých 5 dní sa deti pod vedením p. Serekovej spolu s lyžiarskymi inštruktormi (p. Gunišová, p. Vargová a p. Klačan) a snowboardovým inštruktorom venovali populárnym zimným športom. Dokonca aj počasie bolo priaznivé, 3 dni svietilo slniečko, snehové podmienky boli výborné. Niektorí žiaci stáli na lyžiach prvýkrát vo svojom živote mysliac si, že sa to nikdy nenaučia, no opak bol pravdou a vynaložené úsilie prinieslo výsledky. Tí žiaci, ktorí už lyžovať vedeli sa zdokonaľovali v technike lyžovania. Naši „snowboarďáci“, všetci začiatočníci, nakoniec dokázali zísť kopec samostatne. Dúfame, že aj po skončení výcviku budú žiaci naďalej rozvíjať získané zručnosti vo svojom voľnom čase.

Mgr. Alena Sereková

Lyžiarsky výcvik na našej škole 2014/2015

Ako je u nás dobrým zvykom, aj tento školský rok sme pre žiakov našej školy zorganizovali v termíne od 26.01. – 30.01.2015 lyžiarsky výcvik. Aj tento rok v prekrásnom prostredí Valčianskej doliny. Pod vedením svojich vedúcich družstiev a to p. Vargovej, Serekovej, Gunišovej a p. Klačana sa počas celého týždňa venovalo 35 žiakov našej školy nádhernej športovej aktivite – lyžovaniu, každý podľa svojich schopností . Čo nás veľmi teší je fakt, že po skončení výcviku už nebol ani jeden jediný žiačik, ktorý by nevedel lyžovať. To deti dokázali aj v posledný deň, kedy sme pripravili záverečný lyžiarsky pretek,  ktorý všetky deti úspešne absolvovali. Za to im patrí uznanie.  Počasie nám prialo, snehu sme mali habadej. Verím, že sa takto stretneme aj o rok a dúfam, že sa zúčastní o čosi viac detí. Bola by škoda, keby príležitosť naučiť Vaše dieťa lyžovať nevyužilo viac rodičov.

Mgr. Alena Sereková

Lyžiarsky výcvik 2013/2014 zrušený

V školskom roku 2013/2014 sa lyžiarsky výcvik pre žiakov 4. a 7.ročníka nekonal z dôvodu nepriaznivých snehových podmienok.

Lyžiarsky výcvik 2012/2013

Ako každý rok, aj v tomto školskom roku naša škola organizovala v termíne od 04.02. – 08.02. 2013 lyžiarsky výcvik, ktorý sa uskutočnil v lyžiarskom stredisku Valčianska dolina. Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnilo 35 žiakov I. a II. stupňa.

Prvý deň LV boli žiaci rozdelení podľa lyžiarskych schopností do 4 družstiev. Do prvých dvoch družstiev boli zaradení pokročilí lyžiari a posledné dve skupiny tvorili mierne pokročilí lyžiari a nelyžiari.

Počas celého týždňa sa pokročilí lyžiari zdokonaľovali v lyžiarskej technike a mierne pokročilí spolu so začiatočníkmi v lyžovaní sa naučili základným pohybom na lyžiach, plynule prekonať stredne strmý svah pluhovými oblúkmi a na konci dráhy zastaviť bez pádu.

Posledný deň LV bol zorganizovaný lyžiarsky pretek, ktorý sa uskutočnil v 2. kategóriách. V 1. kategórii súťažili pokročilí lyžiari a v 2. kategórii súťažili mierne pokročilí lyžiari. Všetci súťažiaci pretek zvládli, ale odmenení mohli byť len tí najlepší, ktorí okrem diplomu dostali aj sladkú odmenu. Tí žiaci, ktorí nezvíťazili, nesmútili, pretože za svoju usilovnosť a námahu, ktorú vynaložili počas celého LV, boli tiež odmenení sladkou odmenou.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa LV zúčastnili, za ich disciplinované správanie a bezkonfliktný priebeh lyžiarskeho výcviku.

Veľká vďaka samozrejme patrí aj našim lyžiarskym inštruktorom – p. Serekovej,

p. Gunišovej, p. Vargovej a p. Klačanovi, ktorí veria, že LV prispel k rozvoju pohybových schopností detí a k osvojeniu si základných pravidiel lyžiarskej disciplíny.

Za kolektív pedagógov Mgr. Helena Vargová