Žiaci 5. a 7. ročníka vymenili dňa 2.12.2025 školské lavice za divadelné kreslá. Cieľom našej exkurzie bolo nielen spoznať čaro divadelného umenia, zažiť spoločný kultúrny zážitok, ale i naladiť sa na vianočnú atmosféru na vianočných trhoch v meste Banská Bystrica.
Na javisku kraľovala mačka, ktorá nás prinútila zaloviť v pamäti. Zaspomínali sme si na klasickú rozprávku Kocúr v čižmách. Stvárnenie divadelníkov bolo očarujúce, prepracované kulisy i hravé piesne zaujali každého z nás. Žiaci odchádzali plný dojmov a odniesli si so sebou dôležité posolstvo o šikovnosti, odvahe a prekonávaní prekážok.
Pripájame niekoľko fotografií ako dôkaz o tom, že sme sa mali veľmi dobre. 🙂
pani učiteľky Matulová a Šichtová