• Vajanského Martin

• Dňa 18. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Vajanského Martin, ktorá je regionálnym postupovým kolom najstaršej a najprestížnejšej súťaže v oblasti umeleckého prednesu poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V jednej kategórii prezentovali svoje ukážky žiaci 5. a 6. ročníka, v druhej kategórii recitovali žiaci 7. a 8. ročníka.

Výsledky školského kola za druhý stupeň sú nasledovné:

Kategória 5. a 6. ročník

Poézia:

1. miesto: Alžbetka Dudžíková (VI. A)
            2. miesto: Vaneska Hanuliaková (VI. A)
            3. miesto: Ivko Kučerík (V. A)

Próza:

1. miesto: Veronika Katreníková (VI. A)

Kategória 7. a 8. ročník

Poézia:

1. miesto: Simonka Caková (VII. A)
            2. miesto: Anička Šovčíková (VIII. A)
            3. miesto: Sofia Markovičová (VII. A)

Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme. Postupujú do okresného kola!

• Korčuliarsky kurz

• V týždni od 8.1. do 12.1.2024, sa žiaci 1. stupňa našej školy zúčastnili korčuliarskeho kurzu na zimnom štadióne v Martine.  Pod vedením skúsených trénerov hravou formou zvládli základné prvky korčuľovania. Dni boli tematicky rozdelené, deti sa na ľad tešili.

A to ako to zvládli - nezvládli si môžete pozrieť tu:

• Poďakovanie za zbierku

• Vážené vedenie Spojenej školy, zamestnanci, rodičia a žiaci,

posielame srdečný pozdrav z Jednotky intenzívnej starostlivosti Kliniky všeobecnej, viscerálnej a transplantačnej chirurgie Univerzitnej nemocnice Martin.

Prežívame náročné finančné obdobie, preto si veľmi vážime každý príspevok, vecný dar alebo akýkoľvek prostriedok, ktorým môžeme spríjemniť pobyt pacientom na našom oddelení.

Snažíme sa, aby bola celková atmosféra aj pre ťažko chorých pacientov prijateľnejšia.

Z tohto dôvodu nás veľmi  potešil Vianočný darček v podobe zbierky posteľnej bielizne, ktorú ste zorganizovali Vy a Vaše kolegyne Bc. Svetlana Stahlová a Dagmar Mažáriová.

Prosím, odovzdajte moje poďakovanie im a všetkým, ktorí šíria štedrosť, lásku, porozumenie a súcit.

So srdečným pozdravom a prianím pevného zdravia , lásky a všetkého dobrého do nového roka

Mgr. Jana Findurová

manažérka dennej zmeny JIS KVVaTCH