• Európsky deň jazykov

• Dňa 26. 9. sme (tak, ako každoročne) na hodinách angličtiny a ruštiny oslávili Európsky deň jazykov.

Pre žiakov boli pripravené aktivity, pri ktorých sa nielen zabavili, ale aj sa veľa nového dozvedeli a naučili. K svojej práci využili nielen znalosti jazykov, ale aj vedomosti z oblasti geografie.

• ÚČELOVÉ CVIČENIE 2. stupeň

• 16.9.2022 sa uskutočnila praktická časť účelového cvičenia pre žiakov 2. stupňa.

5.A išla do Jedľovín, 6.A, 8.A, 8.B a 9.B išli do areálu SIM.

7.A sa prekonala a išli sme spolu popri rieke Turiec až do Košút II. k jazierkam pri hrádku Attilov hrob.

• Didaktické hry 1. stupeň

• Dňa 14.9.2022 sme so žiakmi 1. a 4. ročníka absolvovali didaktické hry v prírode. Počasie nám síce moc neprialo,ale aj napriek tomu sme zažili zábavné dopoludnie.

• ENC CEV Blatnica

• Dňa 22.9.2022 žiaci piateho ročníka absolvovali environmentálnu výchovu cez CEV Turiec v Blatnici.  Naučili sa niečo nové o prírode pomocou smreka s menom PAPEK.

Zahrali sa súťaže a hry na prechádzke. Najprv nám síce počasie prialo ale v polovici cesty sa počasie rozhodlo nám to trochu sťažiť.  Nám to ale nevadilo.

Nakoniec sme spoznali papagája FIONU. Trocha sa nás bála. Asi sme boli moc veľká delegácia na jej vkus.

Za odmenu sme dostali kartičky s pierkom a nálepku. Tešíme sa na jar, keď  sem prídeme znovu.

• Enviromentálna výchova

• Dňa 16.9.2022 sme so žiakmi 4.ročníka navštívili Centrum enviromentálnej výchovy Turiec v Turčianskej Štiavničke. Výchovno-vzdelávací program bol realizovaný formou zaujímavých aktivít, ktoré boli prepojené so súčasnými enviromentálnymi problémami.

• Študuj dopravu 2022

• 8. 9. 2022 sa žiaci 8.A, 8.B a 9.A zúčastnili podujatia Kam po skončení základnej školy - Študuj dopravu, ktoré organizovala Stredná škola dopravná v Martine - Priekope. Toto podujatie sa konalo pod záštitou ministerstva dopravy a výstavby SR.  Žiakom základných škôl odprezentovali krásy povolania v železničnej, cestnej, vodnej a leteckej doprave.

Čo naši žiaci videli a zažili?

• kariérové poradenstvo - pomoc s výberom štúdia a povolania,
            • prezentácie škôl so zameraním na dopravu - informácie od pedagógov a študentov
            • dopravná výchova - pravidlá cestnej premávky a bezpečnosti na cestách
            • pre cyklistov - ako bezpečne a s úsmevom jazdiť na bicykli