• Enjoy hearts - kreslenie srdiečok

• Dnes 29.5.2023 sa naša škola zapojila do akcie enjoy hearts. Počas prvej vyučovacej hodiny sme kreslili srdiečka. Cieľom tohto projektu je nakresliť srdce každému človeku na svete, konkrétne počas 45 minút sme kreslili srdiečka pre Rakúsko. Kreslenie srdiečok podporuje koncentráciu, kreativitu, empatiu a zlepšuje náladu. Nakresliť srdce je jednoduché, pôsobí to pozitívne na umelca aj okolie.

Motto projektu: NECH KAŽDÉ SRDCE NÁJDE SVOJHO ČLOVEKA, NECH MU PRINÁŠA DO ŽIVOTA RADOSŤ, ŠŤASTIE, LÁSKU A SPOKOJNOSŤ.

Spoločne ako škola sme nakreslili 184 322 srdiečok. A tu je počet srdiečok za jednotlivé triedy:

1.A - 11 469 ks

2.A - 11 388 ks

3.A - 13 750 ks

4.A - 10 850 ks

5.A - 19 709 ks

6.A - 19 029 ks

7.A - 15 950 ks

8.A - 18 172 ks

8.B - 17 358 ks

9.A - 27 400 ks

1.AG - 19 247 ks

Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Exkurzia Národná banka Slovenska

• Dnes 26.5.2023 naše kroky viedli do Bratislavy kde sme navštívili Národnú banku Slovenska, Prezidentské záhrady a Staré mesto.

V NBS sme absolvovali výstavu Od slovenskej koruny k euru.

Stála interaktívna expozícia vo výstavnej miestnosti Národnej banky Slovenska prináša odpovede na rôzne otázky z oblasti peňazí.

Čo sme sa na výstave dozvedeli?

Výstavná miestnosť žiakom interaktívnou formou objasnila odpovede na otázky:

• prečo sa európske štáty integrovali do Európskej únie a eurozóny

• ako vznikajú a končia mince

• ako vznikajú a končia bankovky

• prečo potrebujeme poznať ochranné prvky bankoviek

Ako bonus nám zamestnanci NBS pripravili vyhliadku na Bratislavu z 34 poschodia banky. Toto bol naozaj krásny zážitok.

Mgr. Zuzana Michalová

• TVOJA SPRÁVNA VOĽBA

• Dňa 16.5.2023 sme sa so žiakmi 3.-4.ročníka  v Krajskej knižnici v Žiline a spolupráce Mestskej polície a ÚVZ ZA zúčastnili projektu, ktorý bol zameraný na prevenciu kriminality a patologických javov. Bol postavený tak, aby zaujal a odovzdal informácie žiakom tretích a štvrtých ročníkov základných škôl. Pomocou interaktívnych tabulí sa žiaci mohli dozvedieť množstvo potrebných informácií, ale aj povedať k tomu svoj detský názor .

Monika Gunišová

• IQ olympiáda

• “Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“

Albert Einstein

Aj tento rok sa naša škola zapojila do IQ olympiády. IQ olympiáda prináša zábavnou formou aktivity, na ktoré v školských osnovách veľakrát nezostáva miesto. Všetky súťažné úlohy sú založené na všeobecných princípoch a pre ich riešenie nie je treba žiadne špeciálne vedomosti. S trochou nadsadenia sa dá povedať, že pre ich riešenie je potrebný iba „zdravý rozum“. Nejde teda o vedomostnú  súťaž, ale o súťaž rozvíjajúcu predovšetkým schopnosť samostatného logického uvažovania.

Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 14 žiakov z druhého stupňa.

Najúspešnejšími riešiteľmi v rámci Slovenska sa stali:

Michal Šichta - 8.A

Andrej Šluch- 8.A